info@jtarge.com 0850 420 19 24 31400 HMKÜ TGB Alanı Teknopark

Vr Simülasyon

VR Simülasyon nedir?

Bilgisayar çağıyla hayatlarımıza giren kavramlardan bir diğeri olan “Sanal Gerçeklik” yaşamın kendisine benzeyen, bilgisayar destekli ve interaktif bir çevrenin deneyimlenmesidir. Daha çok görsel ve işitsel araçlar kullanılarak var olan ya da kurgusal bir atmosfer deneyimi yaşanabilir. Bu iki aracın da gün geçtikçe tat ya da koku gibi duyuları da etkileyecek şekilde zenginleştirilmesi söz konusudur.

JT ARGE VR Simülasyon nedir?

‘’ Artroskopi Simülasyon Yazılımı ‘’ ameliyathane ve tasarım laboratuvarına dâhil edilerek, gerçek organ, iskelet anatomisi, kas anatomisi, eklem ve yumuşak doku anatomileri ile sanal el aletlerinin birleşimi sayesinde eş zamanlı olarak doktorların kullanım etkileşiminin ve bilgi yoğun tasarımların oluşturulması hedeflenmektedir. Dünyadaki örneklere bakıldığında tıp, mühendislik, işletme ve tasarım gibi farklı disiplinlerin bir araya gelmesiyle tasarlanan hasta-hekim deneyimleri; kaynakların daha verimli kullanıldığı yenilikçi çözümleri barındırmaktadır.

JT ARGE VR Simülasyonu Hangi alanlarda kullanılır?

Gerçek organlar, iskelet anatomisi, kas anatomisi, eklem ve yumuşak doku anatomileri 3 boyutlu MR ve BT dataları yüklenerek kişiye özel Teşhis,Tanı ve Tedavide ilerleyen zamanda aktif Bir kullanım alanına sahip olacaktır.


Sipariş Ver